Home » Recepten » Nagerechten » Bananenmousse met speculaas

Rijpe bananen, slagroom, rietsuiker en speculaas. Meer heb je niet nodig voor deze Bananenmousse met speculaas. Een super makkelijk en super lekker dessert.

Het recept is een beetje een mix van een recept op globaladventure.com en een recept op Libelle-lekker.be. Ik denk dat ik een minuut of tien bezig was met de bereiding, dus dat stelt niks voor.

Daarna moet het een half uurtje in de koelkast staan, maar dat is natuurlijk geen probleem voor een dessert. Sterker nog, dat is juist makkelijk. Bij een diner maak je het van te voren. Later hoef je het dan alleen nog maar op te dienen.

Mijn advies. Ga het lekker op je gemak oplepelen met een zo klein mogelijk lepeltje. Of nog beter: schep de bananenmousse uit je glas met wat overgebleven speculaasjes. Heerlijk!

Ingrediënten

Voor 6 desserts:

  • 500 milliliter slagroom
  • 75 gram rietsuiker
  • 2 rijpe bananen (en eventueel een halve extra als garnering)
  • 1 theelepel vanille aroma
  • 9 speculaas koekjes

Ook nodig:

Bananenmousse met speculaas recept

Voor wie geen zin heeft om te lezen staat hier een filmpje van 2 minuten met de korte uitleg. Daarna volgt de volledige beschrijving in tekst.

Bananenmousse maken

Benodigde tijd: 15 minuten.

Zo maak je bananenmousse met speculaas:

  1. Bananen prakken

    Prak 2 rijpe bananen in een kom fijn met een vork, tot het een smeuïge massa is. Geen probleem als het nog een beetje klonterig is, dat is straks wel lekker.

  2. Vanille aroma erbij

    Roer dan 1 theelepel vanille aroma er doorheen.

  3. Slagroom kloppen

    Doe 500 milliliter slagroom samen met 75 gram rietsuiker in een kom en klop de slagroom tot hij goed stevig is.

  4. Eenderde met banaan mengen

    Doe ongeveer een derde deel van de slagroom bij het bananenmengsel. Roer het goed door elkaar.

  5. De rest mengen

    Schep nu de rest van de slagroom ook door het bananenmengsel.

  6. Speculaas

    Verkruimel 6 speculaas koekjes en verdeel ze over 6 glaasjes. Schep er de bananenmousse op.

  7. In de koelkast

    Zet de glaasjes minimaal een half uur in de koelkast (maar dat mag best een paar uur worden).

  8. Garneren

    Doe vlak voor het serveren als garnering een half speculaasje in elk glas en eventueel een paar plakjes banaan er bij.

Bananenmousse met speculaas recept 800x800
Bananenmousse met speculaas

Meer desserts

Vind je de bananenmousse met speculaas lekker? Zoek je nog meer recepten die net zo lekker zijn? Kijk dan eens op de pagina met alle vegetarische nagerechten.

Over de auteur

Joost

Hou jij van koken? Ik wel! Maar ook van foto's maken en verhalen schrijven. Eetman.nl staat vol met lekkere vegetarische recepten. Het is mijn uit de hand gelopen receptenboek met vegetarisch eten dat echt lekker is. Voor iedereen die soms, zoals ik, of altijd vegetarisch wil koken.

Toon alle artikelen