Zoek je een makkelijke maaltijd voor het hele gezin? Met deze bonenschotel met selderij en ananas ben je in één keer klaar voor twee dagen. Perfect voor drukke door-de-weekse dagen.
Per ongeluk ontstaan soms ook hele goede recepten. In dit geval wilde ik chili con carne maken, maar dan zonder vlees en zonder vleesvervangers. Omdat wij vroeger thuis wel eens Chili con carne met ananas aten moest dat er ook in. Een beetje raar, maar mijn moeder was dan ook de koningin van de bizarre recepten. Ik heb er dan ook goede herinneringen aan.
Uiteindelijk eindigde ik met deze hele lekkere bonenschotel die helemaal tjokvol gezonde groenten en champignons zit. Het enige probleem: hij lijkt helemaal niet op Chili con carne! Maar ach, wat maakt het uit. Hij is gewoon heerlijk.
De hoeveelheden in dit recept zijn best groot. Gelukkig zijn dit soort bonengerechten vaak de tweede dag nog lekkerder dan de eerste dag. Ben je meteen voor twee dagen klaar. Je kan de bonenschotel zo eten, maar ook samen met rijst. Dat is allebei even lekker.
Met de vegetarische Chili kwam het trouwens ook wel goed. Het recept daarvoor staat inmiddels ook op eetman.nl.
Ingrediënten
Bonenschotel voor 6-8 personen:
- 1 eetlepel olijfolie
- 1 ui
- 2 winterwortels (ongeveer 250 gram)
- 3 teentjes knoflook
- 2 rode paprika’s
- 3 stengels bleekselderij
- 1 rode peper
- 1 theelepel chilipoeder
- 250 gram champignons
- 2 blikken van 400 gram gepelde tomaten
- 2 blikken van 400 gram kidneybonen
- 1 blik mais van 300 gram
- 1 blik van 220 gram ananasstukjes
- 1,5 theelepel oregano
- 2 theelepels gemalen komijn
- 1,5 theelepel basilicum
Bonenschotel met selderij en ananas recept
In deze film zie je hoe je deze makkelijke stoofschotel vol met groenten maakt. In de paragraaf na de film lees je het recept stap voor stap.
Bonenschotel met selderij en ananas maken
Benodigde tijd: 40 minuten
Zo maak je de bonenschotel met selderij en ananas:
- Ui en wortel snijden
Snij de uien en de wortel in stukken en zet ze samen apart.
- Paprika, selderij en rode peper snijden.
Snij ook de paprika’s en de selderij klein en de rode peper fijn. Zet ook deze drie ingrediënten samen apart.
- Champignons snijden
Borstel de champignons schoon. Snij ze dan in vieren. Zet ook de champignons even apart.
- Bak de uien en de wortel
Verhit de olijfolie in een grote pan op middelhoog vuur. Bak de uien en wortel tot de uien gaan verkleuren.
- Paprika, selderij en rode peper erbij
Voeg de paprika’s, de selderij en de rode peper toe. Bak ze ongeveer 6 minuten mee, totdat de groenten zacht zijn.
- Champignons en knoflook meebakken
Voeg de champignons toe. Pers de knoflook erbij. Laat deze dan ook 4 minuten meebakken.
- Kidneybonen, mais, ananas en kruiden toevoegen
Laat de kidneybonen, mais en ananas uitlekken. Voeg ze toe aan de pan. Doe ook het komijnzaad, de oregano, het chilipoeder en de basilicum in de pan.
- Tomaten snijden en laten koken
Laat de gepelde tomaten uitlekken, snij ze in stukken en doe die in de pan. Laat alles met de deksel op de pan nog 20 minuten op laag vuur koken.
Serveer de bonenschotel eventueel met rijst.
Tip: als je het uitgelekte sap van de tomaten bewaart, dan kan je een dag later in bijvoorbeeld pastasaus gebruiken.

Meer recepten
Vind je de Bonenschotel met selderij en ananas lekker? Zoek je nog meer lekkere recepten? Je vindt ze op de pagina met vegetarische hoofdgerechten. Of verzin zelf een recept. Bijvoorbeeld met een van de tips voor lekkere vegetarische recepten.
Hoi Joost, bij ons staat toevallig een bonenschotel op het menu voor vanavond! Ik begin ook vaak met het idee dat ik chili sin carne ga maken, maar bonenschotel is een beter woord. Het wordt vaak een bodemvandegroentela + wat staat er nog aan blikjes in de kast-recept. De ananas durf ik niet aan….. die gaat na afloop door de fruitsalade! Weer leuk om jouw recept te lezen! Groet Nicolet
Dank je wel Nicolet. Ik vind het ook altijd knap als je iets kan maken met wat er toevallig voorhanden is, maar ben zelf meer een planner.
Haha.. over plannen kan ik een boek schrijven! Ik heb al sinds 2004 een excelbestand met wat we eten iedere avond. Ik plan de week vooraf, sla de boodschappen online in, kom nog wel in de Turkse super voor verse groenten en fruit en zo maar verder laat ik weinig aan het toeval over. Man en ik vinden dat fijn want dan weten we wat we aan het eind van de werkdag eten en wie er kookt. . Ik bedoelde meer dat ik de restjes uit de groentela graag in dit soort gerechten gooi. Dag!