Hou jij er ook zo van om in het weekend, aan het eind van de middag wat lekkere snacks op tafel te zetten? Maak dan ook eens deze Gevulde pepers met roomkaas.
Zet de pepers op tafel met wat nootjes, kaas of andere snacks er bij. Vergeet ook niet een lekker speciaal-biertje of een glas rode wijn in te schenken. Tijdschriftje lezen, of gewoon een goed gesprek. Dat is denk ik een perfecte start voor de avond.
Papadew pepers zijn een merknaam voor een soort kleine ronde zoet pikante pepers. Ze hebben een beetje het formaat van een cherry tomaat. Eén potje bevat er ongeveer 40, net iets teveel voor een gemiddeld bakje roomkaas. Meer dan genoeg voor een heleboel lekkere gevulde pepers. Het resultaat is zeker niet te pittig, maar het pepertje zorgt er wel voor dat de smaak lekker lang in je mond blijft hangen.
Misschien is dit ook wel het moment om te bekennen dat ik ‘stiekem’ bij de Albert Heijn regelmatig even langs de delicatessenafdeling loop om er ‘een gevulde peper te proeven’. Je kunt ze daar ook gewoon kopen, maar zelf maken is natuurlijk veel leuker.
Ingrediënten
Voor circa 30 gevulde pepers
- potje van 400 gram papadew pepers (uitlek gewicht 165 gram)
- 200 gram roomkaas of zuivel spread naturel
- circa 30 stengels verse bieslook
- mespuntje zout
- vers gemalen zwarte peper
Gevulde pepers met roomkaas maken
Gevulde pepers heb je zo gemaakt. Kijk maar in deze video. Onder de video lees je ook stap voor stap het recept.
Gevulde pepers recept
Benodigde tijd: 20 minuten
Zo maak je gevulde pepers met roomkaas:
- Bieslook fijnsnijden
Snij de bieslook heel fijn, of knip het heel fijn met een schaar.
- Papadews uit laten lekken
Laat de papadews goed uitlekken in een zeef of vergiet.
- Roomkaas, zout, peper en bieslook mengen
Meng de roomkaas met een mespuntje zout, wat versgemalen zwarte peper en ongeveer 3/4 van de bieslook.
- Papadews vullen
Doe de roomkaas dan in een spuitzak. Vul de pepertjes dan met behulp van de spuitzak.
- Garneren met bieslook
Doe er dan een heel klein beetje bieslook als garnering op.
N.b. Als je geen spuitzak hebt, dan kan je de pepers ook met een klein theelepeltje vullen. Dat is wel minder handig.

Meer borrelhapjes
Vind je de gevulde pepers met roomkaas lekker? Zoek je nog meer vegetarische hapjes? Je vindt ze op de pagina met snacks en gebak.