Dit pasta recept is een lekkere variant op de Italiaanse Fettuccine Alfredo. In deze Tagliatelle Alfredo met groenten zitten bijvoorbeeld uien, erwten tomaten, champignons en belegen kaas.
Fettuccine lijkt een beetje op tagliatelle, maar is breder. Het originele Fettuccine Alfredo is een recept met vooral parmezaanse kaas en roomboter. In deze tagliatelle zit veel meer groenten en het is daardoor dus eigenlijk een complete maaltijd. Als kaas koos ik voor oer-Hollandse belegen kaas.
Het recept komt overigens voor het grootse deel uit het boekje “Recepten met kaas”. Ik heb het wat veranderd om er een vegetarische variant van te maken en die is minstens even lekker geworden.
Pak voor het bereiden wel een grote pan. Ik gebruik altijd een grote keramische hapjespan. Zelfs daarin past het gerecht maar net, dat zie je wel op de video hieronder.
Ingrediënten
Tagliatelle Alfredo voor 4 personen:
- 500 gram verse tagliatelle
- 400 gram uien
- 2 teentjes knoflook
- 4 eetlepels olijfolie
- 200 gram champignons
- 2 eetlepels pijnboompitten
- 350 gram erwten
- 800 gram gepelde tomaten (2 blikken)
- 125 gram crème fraîche
- 250 gram belegen kaas
- 1 theelepel gedroogde oregano
- 2 theelepels gedroogde basilicum
- suiker, zout en peper naar smaak
Tagliatelle Alfredo met groenten recept
Voor wie geen zin heeft om te lezen staat hier een filmpje van 5 minuten met de korte uitleg. Daarna volgt de volledige beschrijving in tekst.
Voorbereiding
Maak een klein bakpannetje warm en rooster daarin kort de pijnboompitten. Schud ze regelmatig en stop als er bruine puntjes op komen. Hou het in de gaten want ze mogen niet zwart worden.
Borstel champignons schoon en snij ze in plakjes. Pel de uien en snij ze in dunne ringen. Rasp de kaas met een grove rasp in reepjes. Zet ze los van elkaar apart voor later.
Laat de tomaten uitlekken en bewaar het sap. Snij dan de gepelde tomaten in stukjes. Zet ze dan apart.
Zet een flinke pan water met een beetje zout op het vuur voor de tagliatelle. Doe dit aan het begin want het duurt wel even voordat het water aan de kook is.
De tagliatelle maken
Verhit de olijfolie in een pan. Doe de champignons in de pan en bak ze op middelhoog vuur tot ze zacht beginnen te worden.
Voeg dan de uien toe en fruit deze tot ze lichtjes beginnen te kleuren.
Pers de knoflook uit en laat ook die nog een minuutje mee bakken.
Voeg dan het sap van de tomaten, de erwten, de stukjes tomaat, de oregano en de basilicum toe. Laat het tomatensap wat inkoken.
Kook intussen, zodra als het water kookt, de tagliatelle volgens de instructies op de verpakking.
Voeg aan het einde de crème fraîche aan de groenten en saus toe. Even roeren en op smaak brengen met een beetje zout, versgemalen peper en eventueel een klein beetje suiker.
Schep de uitgelekte tagliatelle, de kaas en de pijnboompitten door de saus en dan is de Tagliatelle Alfredo klaar!

Meer pastagerechten
Hou je van pastagerechten? Dan vind je deze gerechten waarschijnlijk ook lekker:
- Penne met paddestoelen, hazelnoten, room en rozemarijn
- Penne met geroosterde lentegroenten en pistachepesto
Of verzin zelf een vegetarisch recept. Bijvoorbeeld met een van de tips voor lekker vegetarisch koken.